Varhany pro Vinoř

Adopce píšťal je spuštěna


Autor: Ondřej Hrubý Publikováno: 11. 5. 2019

Dlouho očekávaná adopce píšťal byla dnes (11. 5. 2019) konečně spuštěna. Byla vytvořena webová aplikace, pomocí níž lze adoptovat jednotlivé píšťaly varhan. Práce probíhaly již od ledna a výsledné softwarové dílo nyní čítá necelých 10 000 řádek zdrojového kódu. Aplikace běží na adrese https://adopce.varhany-pro-vinor.cz/.

V aplikaci je zobrazena tabulka píšťal, reflektující rozmístění skutečných píšťal ve varhaní skříni. U již adoptovaných píšťal lze zobrazit dárce; ostatní píšťaly jsou k dispozici k adopci. Každá píšťala je oceněna nějakou částkou. Adopcí píšťaly lze touto částkou přispět na restaurování varhan. Poté, co si píšťalu zarezervujete jsou Vám na Vámi uvedený e-mail zaslány údaje k platbě. Jakmile částku uhradíte, bude Vám zaslán na e-mail památeční certifikát stvrzující adopci. Lze také zažádat o vystavení potvrzení o poskytnutí daru, které lze uplatntit v daňovém přiznání. V neposlední řadě budete zveřejněni v seznamu dárců na tomto webu, pokud uvedete souhlas.

Cílem aplikace není pouze umožnit snadnou adopci, ale také Vám varhany více přiblížit. Z tabulky je dobře vidět uspořádání píšťal a dispozice varhan. Lze se tak blíže seznámit s "vnitřnostmi" našeho nástroje. Také jsou Vám k dispozici zvukové ukázky a krátké povídání k jednotlivým rejstříkům, jejichž účelem je ilustrovat rozmanitost a zvukové možnosti nástroje.

Těšíme se, že si adoptujete svojí píšťalu!

← Zpět na seznam článků